Pénteken mutatják be az X Men második részét a világ vetítőtermeiben. A Velvet tudósítói azonban mindenkit megelőzve már a film hétfői, hollywoodi premierén részt vettek.
Mutáns átkelőhely, olvashatták a gyalogosok az új közlekedési táblát a Hollywood Boulevardon, április 28-án. A sétáló turisták, az utcatáblákat nézegetve, akár át is keveredhettek volna egy másik világba, az X MEN mutánsainak hazájába.
Anglia után Hollywoodban, azaz X-woodban is megtartották az X2: X MEN UNITED kékszőnyeges premierjét, még a május 2-i mozibemutató előtt, amikor is egyszerre 93 országban kezdik majd játszani a filmet.
A hollywoodi premierre a film szereplőin kívűl többek között Alice Cooper, Geri Halliwell és David Hasselhoff jött el. A sok rajongó viszont hiába várta Halle Berryt.
 |
 |
Rebecca Romijn-Stamos Tekintse meg galériánkat! Klikk a képre! | | Hugh Jackman feleségével érkezett a kék szőnyegre, de édesapja is eljött a bemutatóra. A színész hosszú haja az újdonság varázsaként hat 7 éve tartó házasságában Debora-Lee Furnessel. "A 80-as években a feleségem odáig volt Lorenzo Lamasért, így most nagyon tetszem neki", mondja Jackman. A hosszú hajról kiderült, hogy nem igazi, a színész a forgatás alatt álló Van Helsing című vámpír filmben levő szerepe miatt kapott póthajat.
Rebecca Romijn-Stamos férjével, John Stamossal érkezett, aki így nyilatkozott felesége filmbeli kosztüméről, azaz festék borította meztelen testéről: "Otthon is mindig meztelen, én már megszoktam." Rebekka szerint az X MEN - A Kivűlállók is nagyon jó volt, de a második részhez viszonyítva az előző csak gyakorlásnak tűnik. A kétszeres költségvetésre gondolva mindez hihetően hangzik.
Míg a bemutatón Romijn- Stamos volt a legcsinosabb fehér Ungaro ruhájában, addig a Nightcrawlert alakító Alan Cumming a legmeghökkentőbb öltözetnek kijáró díjat vehette volna át. Úgy látszik, jól sikerült azonosulnia szerepével, mivel Nightcrawler feliratú farmer skót szoknyában érkezett a kék szőnyegre, és abból sem csinált titkot, hogy a szoknya alatt nem viselt semmit.
Az első X MEN képregényeket a film egyik producere, Stan Lee írta, a 60-as évekbeli polgárjogi mozgalmak idején. A skót szoknyás Alan Cumming szerint az X MEN akkori üzenete még ma is fontos: "Toleránsabbnak és megértőbbnek kell lennünk más kultúrákkal szemben." |